Federální budova elektrifikační kavalérie je tady: Je čas, aby americká města a státy jednaly

3
Federální budova elektrifikační kavalérie je tady: Je čas, aby americká města a státy jednaly

V posledních letech se některá progresivní města po celé zemi pustila do ambiciózních programů v oblasti klimatu a dekarbonizace. Na předních příčkách byly New York City a City of Ithaca, NY, kde jsme jako představitelé města pracovali na navrhování, prosazování a schvalování zásad, které vyžadovaly, aby nové budovy byly elektrické, a stanovili si ambiciózní cíle dekarbonizace stávajících budov.

Na každém kroku jsme čelili velmi rozumným otázkám – zejména o tom, kolik by tyto změny stály. O kolik dražší je elektrická budova? O kolik více zaplatí majitelé domů nebo firem měsíčně na účtech za energie? Kolik by mohli spotřebitelé začít šetřit na svých měsíčních účtech za energii?

Na většině míst tyto obavy brání akci. V některých komunitách, jako je ta naše, se vedoucí představitelé posunuli kupředu s vědomím, že elektrické budovy jsou cenově konkurenceschopné, a jak více domácností v Americe přijalo tepelná čerpadla a indukční kamna, tyto ceny by dále klesaly. A přesto u mnohých stále přetrvávají obavy.

Nyní, díky ambicióznímu návrhu zákona, který prezident Biden podepsal, lze tyto obavy ukončit. Stejný typ ambicí, které jsme viděli, aby se staly realitou v našich městech, mohou nyní s důvěrou uskutečňovat státní a místní lídři po celé Americe.

V roce 2021 New York City prošlo ambiciózními požadavky, které nařizovaly, aby nové budovy byly elektrické budovy – největší město na světě, které tak učinilo. Tyto požadavky znamenají, že nové budovy ve Velkém jablku budou využívat pokročilé elektrické spotřebiče pro vytápění, chlazení a vaření – jako jsou tepelná čerpadla a indukční sporáky.

Tato nová pravidla vycházejí z požadavků přijatých v roce 2019, aby velké budovy v New Yorku snížily své uhlíkové znečištění tím, že zvýší svou účinnost a sníží používání fosilních paliv nebo elektrifikují své systémy budov.

Podobně v roce 2021 město Ithaca přijalo nový energetický kodex, který nařizuje, aby všechny nové budovy a nová výstavba byly plně elektrické a zakazoval nové přípojky zemního plynu již v roce 2026. Následovalo usnesení schválené téhož roku, zavazující se k „ modernizace a elektrifikace“ všech stávajících budov do roku 2030.

Nový elektrifikační program města „Electrify Ithaca“ je jedním z pilířů Green New Deal společnosti Ithaca, ve kterém Ithaca stanovila nejambicióznější časovou osu k dosažení uhlíkové neutrality ze všech měst v zemi nebo na světě. Upřednostňuje také modernizaci a elektrifikaci jednotlivých budov, bloků a čtvrtí na základě místní definice komunit klimatické spravedlnosti, která městu umožňuje identifikovat domácnosti a čtvrti, které by mohly být neúměrně ovlivněny změnou klimatu.

To vše bylo možné před letošním létem. Ale zákon o snižování inflace dramaticky snižuje náklady majitelům domů a budov k elektrifikaci jejich budov.

Zákon zajistí slevy až 14 000 USD na elektrické spotřebiče – včetně sporáků, tepelných čerpadel pro vytápění a chlazení, ohřívačů vody, elektrických sušiček prádla a upgradů domácích elektrických panelů, elektroinstalace a izolace.

Může také poskytnout až 50 procent nákladů na kompletní energetickou rekonstrukci domu nebo až 80 procent nákladů pro rodiny s nízkými a středními příjmy. Nabízí daňový kredit na nové solární zařízení na střeše nebo bateriové úložiště ve výši 30 procent a poskytuje majitelům bytových domů až 400 000 dolarů na modernizaci svých systémů, aby pomohli svým nájemníkům.

To je skvělá zpráva pro americké rodiny a vzrušující příležitost pro americké státní a místní volené představitele.

Zákon o snižování inflace snížil náklady na modernizaci budov politický náklady na přijetí požadavků, aby nové budovy byly elektrické budovy nebo které urychlily elektrifikaci stávajících budov.

Starostové, guvernéři a zákonodárci měst a států by si měli být jisti, že pokud zavedou nové požadavky, existují federální zdroje, které lidem pomohou tyto zásadní změny provést.

Federální elektrická budova kavalérie dorazila, nyní je čas, aby státní a místní představitelé vyrazili vpřed. New York City a Ithaca byly lídry, ale tohle je závod, který můžeme vyhrát všichni.

Ben Furnas je ředitelem Projekt 2030: Iniciativa Cornell Climate; je bývalým ředitelem úřadu starosty města New York pro klima a udržitelnost. Luis Aguirre-Torres je ředitelem pro udržitelnost města Ithaca. Názory zde vyjádřené jsou jejich vlastní.

podobné příspěvky

Leave a Reply