Hladiny nádrží stoupají kvůli dešťům v Mexiku, což nutí města v údolí zmírnit omezení vody

0
Hladiny nádrží stoupají kvůli dešťům v Mexiku, což nutí města v údolí zmírnit omezení vody

Nejméně dvě města v údolí uvolňují svá vodní omezení, protože dostupnost vody v našich nádržích stoupá.

Dohromady je kombinovaná kapacita Falcon Lake a Amistad na 26,2 procenta. Když toto číslo dosáhne 25 nebo méně, vstoupí v platnost omezení vody. Protože kombinovaná kapacita je vyšší než toto číslo, některá města uvolňují omezení, včetně San Benita a Rio Grande City.

“Podle městské vyhlášky jsme nyní z povinného 2. stupně ochrany vody přešli do dobrovolné 1. stupně,” řekl David Favila, mluvčí města San Benito.

Během léta se hladiny nádrží dostaly na 20leté minimum. Toto číslo se po dešti v povodí postupně nabíjelo.

“Nádrže v Amistadu a Falconu rostou,” řekl Adrian Cortez, hydrolog z Mezinárodní komise pro hranice a vodu. “Za posledních několik týdnů výrazně stouply a nadále očekáváme, že porostou.”

Začalo to deštěm na východní straně pohoří Sierra Madre Occidental v západním Mexiku, který se poté vléval do Rio Conchos v Mexiku a nakonec do Rio Grande v západním Texasu.

Rio Grande v této oblasti je opět plné a voda poteče po proudu do údolí.

Co se ale stane letos na podzim a v příštím roce?

“Obnovení vyššího výparu během pozdní zimy do začátku až poloviny jara kvůli teplejším a sušším předpokládaným teplotám a také podprůměrným dešťovým srážkám pravděpodobně v tom okamžiku začnou pomalu klesat,” řekl Barry. Goldsmith, meteorolog z Národní meteorologické služby.

Goldsmith říká, že je pravděpodobné, že se hladiny nádrží v nadcházejících měsících sníží. Při pohledu do budoucna je IBWC opatrně optimistická.

“Věci se zlepšily,” řekl Cortez. „Nebudu říkat: ‚Sucho je pryč; je to vyřešeno.“ Mezinárodní rezervoáry jsou stále nízké a stále budou nižší než v minulosti.”

Agentura a úředníci v údolí stále žádají veřejnost, aby šetřila.

“Pokud existují způsoby, jak šetřit vodou, udělejte to,” řekla Favila. „Například nezalévejte během nejteplejších časů dne. Nenechte vodu téct do ulic.”

podobné příspěvky

Leave a Reply