Manchinův plán na ochranu životního prostředí rozděluje havajské demokraty ve Washingtonu

1
Manchinův plán na ochranu životního prostředí rozděluje havajské demokraty ve Washingtonu

WASHINGTON – Vzhledem k možnému uzavření vlády hrozícím koncem měsíce, americký senátor Joe Manchin znovu dostal svou stranu do nepříjemné situace.

Rozdělení se vztahuje i na federální delegaci Havaje.

Jako součást dohody získat Manchinův hlas pro zákon o snižování inflace — historická legislativa která investuje stovky miliard dolarů do čisté energie v boji proti změně klimatu – Vůdce většiny Chuck Schumer slíbil hlasování o federálních povolujících reformách, které mnozí kritizují jako dar pro průmysl fosilních paliv.

Demokraté ve Washingtonu jsou rozděleni v názorech na to, co dělat s návrhem senátora Joe Manchina na zefektivnění ekologického povolování, které někteří popsali jako dar zájmům fosilních paliv. Nick Grube/Civil Beat/2022

Schumer chce nyní toto hlasování spojit s pokračující rezolucí, která je nezbytná k tomu, aby vláda zůstala otevřená i po 30. září, což je konec fiskálního roku.

Tento plán dále pobouřil demokraty, zejména ve Sněmovně, kteří říkají, že jsou v pozici, kdy mohou hlasovat o opatření, se kterým nemusí nutně souhlasit, nebo riskují, že odstaví federální vládu těsně před kritickými listopadovými volbami, které rozhodnou. která strana kontroluje Kongres nejméně další dva roky.

Havajský kongresman Ed Case je jedním z těch, kteří vyjádřili obavy ohledně dohody.

Případ byl jedním z 72 demokratů, kteří podepsali dopis Schumerovi a předsedkyni Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové se začátkem tohoto měsíce postavili proti Manchinovým povolujícím reformám.

Zákonodárci v čele s americkým poslancem Raulem Grijalvou, který je předsedou sněmovního výboru pro přírodní zdroje, byli znepokojeni zejména navrhovanými změnami zákona o národní politice životního prostředí, který vyžaduje příspěvek komunity k projektům, které by mohly mít dlouhodobé dopady na veřejnost. zdraví a životní prostředí.

Přestože nebyl zveřejněn žádný oficiální text zákona, uniklý návrh Manchinův návrh nesl vodoznak z American Petroleum Institute, obchodní skupiny, která zastupuje ropný a plynárenský průmysl a utratila miliony dolarů lobbují v Kongresu. Kritici, včetně Case, uvedli, že to vyvolalo otázky o skutečném záměru legislativy.

Zástupce Ed Case hovoří během rallye tanků Red Hill v Kapitolu.
Havajský kongresman Ed Case se obává, že Manchinův návrh poškodí místní komunity. Cory Lum/Civil Beat/2022

v jejich dopisSněmovní demokraté uvedli, že „destruktivní ustanovení navrhovaného zákona umožní, aby znečišťující výrobní projekty a projekty rozvoje energetiky byly uspěchány dříve, než si rodiny, které jsou nuceny žít v jejich blízkosti, vůbec uvědomí plány“.

„Zůstáváme hluboce znepokojeni tím, že tato závažná a škodlivá povolovací ustanovení významně a neúměrně ovlivní komunity s nízkými příjmy, domorodé komunity a komunity barev,“ uvedli.

Konkrétně Manchin – který má finanční vazby na průmysl fosilních palivchce zefektivnit proces přezkumu NEPA stanovením lhůt pro povolování přezkumů a vytvořením promlčecí lhůty pro právní námitky.

Jeho návrh také zahrnuje úpravu zákona o čisté vodě a vyžaduje dokončení 300 mil dlouhého vedení zemního plynu mezi Západní Virginií a jižní Virginií, což je 300 mil dlouhé vedení. se snažil zajistit potřebná federální povolení kvůli různým ekologickým problémům.

Case v rozhovoru řekl, že se obává, že Manchinův návrh by omezil veřejné konzultace o projektech, které by mohly mít významné environmentální a sociální dopady.

“Ne všechno bude vyhovovat všem a já to chápu.” — Americký senátor Brian Schatz

NEPA má dlouhou historii, včetně na Havaji a ve velkém Pacifiku kde jej používali členové komunity ke zpochybnění všeho, od železničního projektu Honolulu a výstavby H-3 až po vojenské využití citlivého ostrovního území pro bombardování a nácvik ostré palby.

Case řekl, že si myslí, že zákon fungoval dobře, i když připouští, že mohou existovat oblasti, kde by rozumné reformy mohly tento proces ztížit.

“Nechci měnit celou konstrukci amerického zákona o životním prostředí,” řekl Case. “Zajímá mě, že ďábel je v detailech a to jsou pohyblivé cíle.”

Case je mezi svými demokratickými kolegy považován za umírněného a je členem fiskálně konzervativní koalice Blue Dog, což je částečně důvod, proč jeho jméno vyčnívá mezi těmi, kteří jsou proti Manchinovu návrhu.

Havajský kongresman byl jedním z hrstky sněmovních demokratů, kteří zablokovali původní plán prezidenta Joe Bidena Build Back Better, aby se pohnul vpřed kvůli obavám o jeho cenu, což byl manévr, který nakonec vedl k okleštěnému zákonu o snižování inflace.

Case, člen výboru pro přírodní zdroje, se ale také považuje za ekologa.

Jeho postoj k návrhu Manchin se shoduje s mnoha v nejprogresivnějším křídle strany, včetně senátora z Vermontu Bernieho Sanderse, který návrh na povolení označil za „katastrofální vedlejší dohoda.

Stojí v ostrém kontrastu s americkým senátorem Brianem Schatzem, který je považován za klimatického jestřába.

Americký senátor Brain Schatz gestikuluje rukama, když mluví během snídaní Jednoty Demokratické strany Havaje v Honolulu v neděli 14., 2022. Fotografie Civilbeat Ronen Zilberman.
Americký senátor Brian Schatz říká, že demokraté by měli podpořit Manchinův návrh zákona, aby projekty čisté energie mohly postupovat rychleji. Ronen Zilberman/Civil Beat/2022

Schatz je členem Schumerova vedoucího týmu a řekl, že bude hlasovat pro Manchinův návrh.

Řekl, že zefektivnění procesu ekologického povolování je nezbytné ke splnění cíle demokratů omezit emise uhlíku v USA o 40 % do roku 2030, protože to urychlí tempo modernizace národní elektrické sítě.

„Základním předpokladem je, že abychom mohli vybudovat budoucnost čisté energie, kterou chceme, budeme muset usnadnit jak povolování výroby čisté energie, tak zejména její přenos,“ řekl. “To znamená, že budeme muset transformovat naše systémy výroby, dopravy a výroby energie a budeme muset všechno elektrifikovat.”

Čekat 10 až 15 let na schválení solárních a větrných projektů není podle něj proveditelné, zejména vzhledem k naléhavé povaze klimatické krize.

NEPA je jedním z nejvíce sporné federální zákony o životním prostředípodle amerického ministerstva spravedlnosti a povolení snafus může zpozdit projekty – jako je větrná farma Chokecherry a Sierra Madre ve Wyomingu, která bude největší v zemi po dokončení – celé roky, než je konečně zprovozníte online.

„Ekologické hnutí, ve kterém jsem vyrostl, bylo organizováno kolem zastavení nevhodných projektů a myslím, že to zůstává a vždy bude základním aspektem ekologického hnutí,“ řekl Schatz. “Ale ekologické hnutí, které se zabývá klimatem, musí být také o budování věcí, a proto musíme usnadnit budování těchto velkých projektů na záchranu planet, jinak se nikdy nesetkáme s okamžikem.”

Zatímco Schatz uznává, že Manchinův návrh není dokonalý – nelíbí se mu, že bude hlasovat pro plynovod –, zároveň chápe, že jeho podpora byla nezbytným ústupkem k zajištění hlasování senátora ze Západní Virginie o Zákon o snižování inflace.

Řekl, že sympatizuje se svými kolegy ve sněmovně, včetně Casea, kteří mají obavy z dohody, která byla přerušena. Bez toho ale podle něj zákon o snižování inflace neexistuje.

“Ne všechno bude pro každého uspokojivé a já to chápu,” řekl Schatz. “Ale mojí prací bylo snažit se zajistit klimatická opatření, která se vyrovnají této mimořádné události, a to jsme udělali.” To také znamená, že jsme se museli dohodnout se senátorem Manchinem.“

Zpravodajství Civil Beat o klimatických změnách je podporováno Environmental Funders Group Hawaii Community Foundation, Marisla Fund Hawaii Community Foundation a Frost Family Foundation.

podobné příspěvky

Leave a Reply