Navrhovaná dohoda o porušování znečištění Stellantis v závodě Mack

0
Navrhovaná dohoda o porušování znečištění Stellantis v závodě Mack

Instalace dalších kontrol znečištění, vysazení více než 80 stromů v nedalekém parku a vylepšení na místní střední škole jsou součástí navrhovaného souhlasu mezi Stellantis a státem ohledně řady porušení zápachu a znečištění v zařízení společnosti Mack.

Automobilka by zaplatila státu pokutu 62 863 dolarů, pokud bude navrhovaný souhlas schválen.

Mnohomiliardová expanze společnosti Stellantis v posledních letech zahrnovala novou prodejnu laků a nátěrů vozidel v její provozovně Mack Avenue. Ale od loňského roku obyvatelé nedaleké primárně černošské čtvrti opakovaně hlásili škodlivé, otravné výpary – stížnosti potvrzené zaměstnanci Divize kvality ovzduší Michiganské ministerstva životního prostředí, Velkých jezer a energetiky při kontrole.

Robert Shobe stojí na svém dvoře na Beniteau Street v Detroitu 4. října 2021. Bydlí vedle Stellantis' Mack Assembly Plant na východní straně Detroitu.  Shobe byl hlasitým odpůrcem rostliny a jejích dopadů na jeho okolí.

Stellantis vyrovná pokuty kontrolami znečištění a kompenzací

Při inspekci závodu Mack v říjnu 2021 pracovníci společnosti EGLE zjistili, že emise z lakovny nebyly zasílány do zařízení na kontrolu znečištění, jak je požadováno v povoleních společnosti. Společnost Stellantis oznámila opravu problému koncem loňského roku, ale stížnosti na zápach od sousedů pokračují i ​​v roce 2022.

Podle navrhovaného souhlasu musí Stellantis zabránit tomu, aby nepříjemné pachy opouštěly její závod, a nainstalovat druhé zařízení na kontrolu znečištění známé jako regenerační tepelné okysličovadlo. Společnost také kompenzovala velkou část potenciálních státních pokut tím, že souhlasila s provedením doplňkových ekologických projektů, včetně:

podobné příspěvky

Leave a Reply