NOAA nasazuje novou technologii hurikánů pro zlepšení předpovědí

0
NOAA nasazuje novou technologii hurikánů pro zlepšení předpovědí

NOVÝNyní můžete poslouchat články Fox News!

Národní úřad pro oceán a atmosféru (NOAA) sleduje hurikán Fiona letadly a drony. Díky novému výzkumnému programu NOAA nás plachetní drony přibližují k jedné z nejničivějších sil Země blíže než kdy předtím.

Ve spolupráci s NOAA Saildrone Inc. nasazuje sedm oceánských dronů ke sběru dat z hurikánů během hurikánové sezóny 2022 s cílem zlepšit předpovědi hurikánů.

“Jsme opravdu nadšení tuto novou technologii. Umožní nám létat s drony po dobu až dvou až tří hodin v kuse a shromáždit všechna data, která jsme dříve buď mohli získat ve velmi malých kouscích, nebo je prostě nemohli získat vůbec, protože byla v jiné části bouře, kam bychom nechtěli jít,“ řekl Adam Abitbol, ​​vedoucí testovací pilot pro NOAA.

Saildrones zaznamenaly video 50 stop vln a větru o rychlosti přes 120 MPH uvnitř Hurikán Sam loni během prvního testu NOAA. Až dosud NOAA zaznamenávala tato data letadlem z nadmořské výšky 10 000 stop. Nová technologie nás nyní přivádí blíže než kdykoli předtím.

HURIKÁN FIONA: PUERTO RICO ČEKÁ DALŠÍMU DENU BEZ ENERGIE, BLESKOVÝCH ZÁVODNÍ A ‘KATASTROFICKÝCH’ ŠKOD

NOAA dva Lockheed WP-3D Orion "Lovci hurikánů" hrají klíčovou roli při shromažďování dat během hurikánové sezóny.

Dva Lockheed WP-3D Orion „Lovci hurikánů“ NOAA hrají klíčovou roli při shromažďování dat během hurikánové sezóny.
(Fox News)

“Vzhledem k druhu násilné dynamické povahy hurikánu může být let s posádkou dolů na prvních 3000 stop trochu riskantní. Proto jsme tyto drony navrhli tak, aby tuto práci dělaly za nás,” Abitbol řekl.

NADPRŮMĚRNÁ PŘEDPOVĚĎ HURIKÁNOVÉ SEZÓNY OD NOAA

Krátkodobým cílem je zlepšit předpovědi a dát vůdcům včasné varování, aby v případě potřeby evakuovali pobřežní města a ostrovy. Dlouhodobým cílem je vypořádat se s jednou z největších výzev v oblasti hurikánů a předpovídat to, co vědci nazývají rychlé zintenzivnění. Rychlá intenzifikace je, když se rychlost větru zvýší o 35 MPH za méně než 24 hodin, což činí hurikán mnohem nebezpečnějším ve velmi krátkém časovém období.

Ve spolupráci s NOAA nasazuje Saildrone Inc. sedm oceánských dronů ke sběru dat z hurikánů během hurikánové sezóny 2022 s cílem zlepšit předpovědi hurikánů.

Ve spolupráci s NOAA nasazuje Saildrone Inc. sedm oceánských dronů ke sběru dat z hurikánů během hurikánové sezóny 2022 s cílem zlepšit předpovědi hurikánů.
(NOAA)

“Věříme, že postupem času budeme schopni reprezentovat silnější větry, což nám pomáhá a pomáhá prognostikům říkat “wow, dobře, mysleli jsme, že je to 100 mil za hodinu, ale ten dron zachytil 120. Možná jsme nebyli.” “Nebudeme se evakuovat, ale teď to uděláme,” řekl Dr. Joseph Cione, vedoucí meteorolog z divize výzkumu hurikánů NOAA. “Může to fungovat i opačně, kde Hurricane Center nebo modely navrhovaly, že vítr má rychlost 150 mil za hodinu, a my jsme vstoupili a našli jsme jen vítr o rychlosti 90 mil za hodinu. Takže byste mohli říci:” no, hej, možná se nemusíme evakuovat a to ušetří miliony dolarů.” Takže si myslíme, že to má hodnotu na obou koncích tohoto spektra.”

HURIKÁNY SILNĚJŠÍ, JAK KLIMA VARUJE, NOVÉ STUDIE NOAA

Saildrony jsou vybaveny speciálním „hurikánovým křídlem“, které vypadá jako tvrdá plachta, aby vydržely extrémní větrné podmínky, s nimiž se setkávají bouře, když shromažďují data z blízkého povrchu oceánu a atmosféry v reálném čase. Pět saildronů operuje v západním Atlantiku a Karibském moři, zatímco další dvě jsou umístěny v Mexickém zálivu.

Hurikán Fiona ponořil dům v záplavových vodách v Cayey, Portoriko, neděle 18. září 2022. Podle úřadů byli v domě tři lidé a údajně byli zachráněni.

Hurikán Fiona ponořil dům v záplavových vodách v Cayey, Portoriko, neděle 18. září 2022. Podle úřadů byli v domě tři lidé a údajně byli zachráněni.
(AP Photo/Stephanie Rojas)

Toto je jen začátek programu, NOAA plánuje časem přidat video do všech dronů.

KLIKNĚTE ZDE A ZÍSKEJTE APLIKACI FOX NEWS

“To, co děláme, mám na mysli panoramatický pohled do oka a pak možná vstup do oční stěny, abychom se mohli rozhodnout, jak a co budeme dělat, ale ano příští rok, ne letos, ale příští rok.” plánujeme mít několik vybavených funkcí videa a obrazu,“ řekl Dr. Cione.

podobné příspěvky

Leave a Reply