Vědci, kvantové zapletené atomové hodiny 6 stop od sebe, aby prozkoumali látku reality

1
Vědci, kvantové zapletené atomové hodiny 6 stop od sebe, aby prozkoumali látku reality
Vědci Kvantové zapletené atomové hodiny šest stop od sebe, aby prozkoumali látku reality

Obrázek: coffeekai přes Getty Images

210329_MOTHERBOARD_ABSTRACT_LOGO

ABSTRACT rozebírá ohromující vědecký výzkum, budoucí technologie, nové objevy a velké průlomy.

Vědci použili kvantově propletené dvě optické atomové hodiny ve vzdálenosti dvou metrů, uvádí nová studie. Úspěch otevírá dveře k prozkoumání základní reality na hluboké úrovni.

Je těžké být přesný, zvláště pokud jde o čas. Ani váš iPhone není dokonalý časoměřič a ve skutečnosti je nejlepší zařízení něco, co není snadno dostupné. Atomové hodiny využívají k měření času a frekvence vibrační vzorce atomu. Upgradovaná verze, optické atomové hodiny, dokáže odvést ještě lepší práci spárováním prvků jako stroncium nebo ytterbium s lasery.

A zatímco hlavním uplatněním optických atomových hodin bylo měření času a navigace, jejich přesnost lze využít také při hledání temné hmoty, sledování časoprostorových variací základních konstant a pochopení postavy Země, orientace v prostoru a gravitace. Myšlenka použití těchto hodin k rozšíření našeho chápání těchto přírodních jevů je středem zájmu studie zveřejněná ve středu v Příroda vědci z Oxfordské univerzity.

“Když jsou dva atomy propletené, pak nemůžete popsat stav jednoho, aniž byste popsali stav druhého,” napsal Bethan Nichols, jeden z autorů studie, v e-mailu na Motherboard. „To je to, co Einstein popisuje frází ‚strašidelná akce na dálku‘, tj. pokud se něco stane jednomu atomu, může to okamžitě ovlivnit druhý bez zjevné komunikace mezi nimi.“

Propletení s atomovými hodinami umožňuje výzkumníkům překročit tradiční hranice měření.

“Abychom změřili velmi malé změny v relativních atomových frekvencích mezi dvěma atomy v oddělených místech, potřebujeme velmi vysokou přesnost měření,” napsal Nichols. „Existuje limit na přesnost měření nezávislých systémů. Zapletení může být použito k překonání tohoto limitu až ke konečnému limitu povolenému kvantovou teorií.

Nichols zdůraznil, že existuje mnoho skupin, které prováděly přesná měření frekvencí optických atomových hodin a které v této oblasti pracují již dlouhou dobu. Ale zatímco předchozí studie ukázaly, že zapletení hodin by mohlo potenciálně zlepšit kvalitu měření, tento experiment se liší v tom, že hodiny ve skutečnosti nejsou ve stejném kvantovém systému.

“Byly ukázky měření zesíleného zapletením na optických atomových hodinách pro atomy, které jsou blízko u sebe ve stejném systému,” napsal Nichols. “Nicméně, toto je první demonstrace pro atomy, které jsou dále od sebe v samostatných systémech.”

podobné příspěvky

Leave a Reply